جامعه سوسیال دموکرات های لائیک ایران سدلا
 
حقوق بشر

حصر خانگی سید محمد خاتمی, تعداد محصوران به چهار نفر رسید!

9 ماه گذشته
962 بازدید

مشاهده تصویر

Loading

+ لیست علاقه

اشتراک گذاری

حصر خانگی سید محمد خاتمی, تعداد محصوران به چهار نفر رسید!
https://rangin-kaman.net/?p=106956

لینک کوتاه

QR Code For:  حصر خانگی سید محمد خاتمی, تعداد محصوران به چهار نفر رسید!

بعد از حبس خانگی (حصر خانگی, بازداشت خانگی) میرحسین موسوی , مهدی کروبی و زهرا رهنورد, حال نوبت به حصر خانگی سیدمحمد خاتمی رسیده است!

دادگاه ویژه روحانیت با ارسال نامه‌ای که به امضای دادستان ویژه روحانیت ابراهیم رییسی رسیده است، به “سید محمد خاتمی” ابلاغ کرده که به مدت ٣ ماه نباید در هیچ مراسم سیاسی و تبلیغی شرکت کند. 

به‌گزارش «آمدنیوز» بر اساس این حکم، از این به بعد هرگونه حضور خاتمی در جلسات، سالن‌ها، همایش‌ها، مراسمات هنری، از قبیل تئاتر، کنسرت، و همینطور حضور در محافل مختلف غیرخانوادگی حتی در جلسات خصوصی ممنوع شده است. همچنین ملاقات افراد حقیقی و حقوقی، مقامات دولتی، حوزوی، گروه‌های سیاسی، صنفی، دانشجویی و… با سید محمد خاتمی ممنوع است.

در همین رابطه محمدرضا تابش، نایب رییس فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سؤال خبرنگار انصاف نیوز درمورد چگونگی این محدودیت‌ها گفت: نمی‌خواهم در این مورد صحبتی کنم و پیش از این آن‌چه باید گفت را در مصاحبه‌ای دیگر گفته‌ام.وی همچنین درمورد اینکه این محدودیت از سوی کجا اعمال شده است توضیحی نداد.

«جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران و از نزدیکان سید محمد خاتمی نیز در پاسخ به برخی رسانه‌ها صرفاً اعمال محدودیت‌های جدید برای رییس دولت اصلاحات را تأیید کرده است.

پیش‌تر نیز مقام‌های قضایی و دولتی درباره حکم شورای عالی امنیت ملی برای ممنوع التصویری محمد خاتمی در رسانه‌های ایران اظهارنظرهای متضادی کرده‌ بودند.

طبق برخی نقل قول‌ها طی روزهای اخیر نیز از حضور سید محمد خاتمی در برخی مراسم مذهبی ممانعت به عمل آمده و ایشان فقط توانسته است در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در منزل صادق خرازی (با پادرمیانی شخصی خرازی) شرکت کند اما پس از آن از حضورش در سایر مراسم عزاداری ماه محرم جلوگیری و عملا حصر خانگی او هم آغاز شده است.

این درحالی‌ست که انتظار می‌رفت بر اساس وعده‌های حسن روحانی و صحبت‌های مطرح شده در شورای عالی امنیت ملی، حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نیز برداشته شود اما حال با افزوده شدن نفر چهارمی به جمع این سه محصور جمهوری اسلامی و احتمال قریب به یقین محاکمه محمود احمدی نژاد رئیس‌جمهور محبوب آیت‌الله خامنه‌ای، می‌توان به این گفته برخی تحلیل‌گران سیاسی صحه گذاشت که جمهوری اسلامی حتی به روسای جمهور مورد تایید خود هم رحم نمی‌کند.

منبع: آمدنیوز

حصر خانگی سید محمد خاتمی, تعداد محصوران به چهار نفر رسید!

بازداشت سید محمد خاتمی در خانه اش

محاکمه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور محبوب آیت الله خامنه ای

Facebook Comments

فایل های پیوست این مطلب

نظرات
  1. فرهاي سياهكل
    ۲۲ تیر, ۱۳۹۶
    پاسخ

    بانوی گرامی و ارجمند خانم وفا
    حظ وافر بردم از تحلیل وزین شما. حق مطلب را در دفاع از جنبش دانشجویی مستقل بجا اورده اید. ای کاش برخی از اصلاح طلبان که زیاد هم به قدرت نزدیکی ندارمد بفهمند چه ضرباتی انها به ایران و جنبش دانشجویی زده اند. و سکوتشان در مورد ١٨ تیر و قتلهای زنجیرهای و پوشش گذاشتن بر جنایات نظام تا چه حد به ادامه جنایات این نظام منحر میشود. شما از شرف دانشجویان دفاه کرده اید خانم وفا. درود به ان پاکی و ازادگی و فهمی که بر قلم شما جاری شده است.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما