تلاش مذبوحانه رژیم در مخدوش کردن چهره آرش صادقی: شیوا محبوبی

تلاش مذبوحانه رژیم در مخدوش کردن چهره آرش صادقی: شیوا محبوبی

224
0
SHARE

هشدار برای نجات جان آرش

رسانه های جمهوری اسلامی و مشخصا سایت تسنیم که خبرگزاری رسمی سپاه پاسداران میباشد در روزهای اخیر ویدیویی را که رژیم بر علیه آرش صادقی درست کرده است پخش کرده اند. در این ویدیو که یک نمایش مضحک از تلاش زبونانه رژیم برای تخریب آرش است ادعا میکند آرش نه تنها در دوره قبلی در زندان نبوده است بلکه به اسم پدرش با رسانه ها مصاحبه کرده است. پدر آرش در مصاحبه ای ضمن تکذیب ادعای رژیم اعلام کرده است که ویدیو منتشر شده از فرزندش مربوط به اولین بازداشت آرش میباشد که پس از چهار ماه در اثر فشار و شکنجه و تهدید او به اعدام همسرش گلرخ، آرش را وادار به مصاحبه ویدیویی کردند. مصاحبه های اجباری و مجبور کردن زندانی به ذکر دروغهایی که بازجویان از قبل تهیه کرده اند شگردیست که رژیم در تمام این سه دهه در زندانها بکار برده است. نکته ای که در این ویدیو قابل توجه میباشد اینست که صحبتهای آرش بارها کات خورده است؛ به نظر میاید رژیم تلاش زیادی به خرج داده است تا صحبتهای آرش را به شکلی که خودشان میخواهند ارائه دهند. .

دلیل اینکه چرا رژیم حالا و دقیقا چند روز پس از آزادی گلرخ این ویدیو را منتشر کرده است به نظر من کاملا واضح است. رژیم به شدت از حرکت وسیع حمایت از آرش صادقی و مجبور شدن به آزاد کردن موقت گلرخ خشمگین است و از هر طریقی میخواهد به خیال خود، چهره آرش و مبارزه و همبستگی مردم برای دفاع از آرش و سایر زندانیان سیاسی را مخدوش کند. قبل از این ویدیو نیز مزدوران رژیم و هواداران رنگارنگش به طرق مختلف در تویتر و فضای مجازی به لجن پراکنی پرداخته و دست به مسخره کردن اعتصاب غذای آرش و وضعیتش و مخدوش کردن خواسته آرش زده بودند. تقلای رژیم در انتشار این ویدیو در ادامه همان تحرکات مذبوحانه است.
یکی از تصویرهایی که در ویدیو رژیم نشان داده شده بخشی از مصاحبه من با آرش صادقی در دهم نوامبر ٢٠١٣ میباشد که ویدیو کامل این مصاحبه با آرش را در آخر این نامه مشاهده میکنید.

نگاهی کوتاه به تنها چند مورد از تهدیدات و برخوردهای ماموران امنیتی رژیم با آرش و گلرخ ، دلیل خشم رژیم از این موفقیت بزرگ آزادی گلرخ را هر چه بیشتر توضیح میدهد. چندی پیش زمانی که آرش صادقی را جهت اجرای حکم نوزده ساله اش دستگیر و به زندان بردند ، نصیرپور رئیس اجرای احکام اوین آرش را تهدید کرده و به او علنا گفته بود ” تا زمانی که من اینجا هستم نمیگذارم احکام تو و همسرت بشکند” . زمانی که گلرخ را دستگیر کردند در جواب اینکه داروهایش را بایدهمراه داشته باشد گفته بودند که ” تو دیگر نیاز به دارو نداری ، آنقدر در زندان میمانی تا بمیری” . چنین رژیمی با موقعیتی روبرو گردید که مجبور شد عقب نشینی کند چرا که هزاران هزار نفر در حمایت از آرش و گلرخ در ایران و کشورهای مختلف دنیا مقامات رژیم را به چالش کشیدند با در دست گرفتن عکس این دو زندانی به تجمع ، طبل زنی، طوفات تویتری، طومار، شعار نویسی، ارسال نامه و بیانیه دست زدند. رژیم با آن همه شاخ و شانه کشیدنش مجبور شد در مقابل حمایت ما از آرش و گلرخ عقب نشینی کند. این پیروزی ما شکست بزرگی برای رژیم بود؛ حتی اگر گلرخ را مجددا دستگیر کند این پیروزی به نام آرش و گلرخ و مدافعین آزادی زندانیان سیاسی ثبت شده و خواهد شد. رژیم نمیتواند این را تحمل کند.

نکته مهم اینست که در حال حاضر آرش پس از اعتصاب غذایش در وضعیت وخیم جسمی قرار دارد و به بیمارستان منتقل نشده است. پزشکان زندان اظهار داشته اند که سازمان زندانها و سپاه پاسداران مانع اعزام این زندانی به بیمارستان شده اند. ممانعت از معالجه آرش چه معنایی بجز قصد رژیم جهت قتل خاموش آرش دارد؟ باید هشیار بود و برای نجات جان آرش بشتابیم و خواهان اعزام آرش به بیمارستان و تحت مداوا قرار گرفتن فوری وی شویم. آرش را نباید تنها بگذاریم. فراموش نکنیم که مقامات دولتی پس از این پیروزی ما، به مانند یک مار زخم خورده هستند که تلاش میکنند مجددا حمله کنند.

ما از طرف کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی ضمن حمایت قاطع از آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی و دفاع از آزادی بدون قید و شرط آنها این عمل بیشرمانه رژیم جمهوری اسلامی را محکوم میکنیم و اعلام میکنیم که نشر این ویدیو هیچگونه خللی در حمایت ما از آرش صادقی و سایر زندانیان سیاسی وارد نمیاورد. از تمامی تشکلها و شخصیتهای مدافع آزادی زندانیان سیاسی دعوت مینماییم تا با صدور نامه و بیانیه نشر این ویدیو و تلاش برای مخدوش کردن چهره آرش صادقی را محکوم کنند. .

ما ضمن هشدار در رابطه با وضعیت وخیم جسمی آرش و هدف شوم رژیم در ممانعت از اعزام آرش به بیمارستان ، از شما مدافعان آزادی زندانیان سیاسی دعوت میکنیم که همچنان به حمایت خود از آرش صادقی ادامه داده و جهت فشار به مقامات حکومت جهت اعزام آرش به بیمارستان و معالجه فوری وی از هر طریق ممکن اقدام کنید. دفاع از آرش و نجات دادن جانش وظیفه هر انسانیست که قلبش برای آزادی میزند. دفاع از آرش و نجات جانش دفاع از کل زندانیان سیاسی است.

شیوا محبوبی

سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی

١۶ دیماه ١٣٩۵ برابر با ششم ژانویه ٢٠١٧

 

بدون نظر

پاسخ دادن